– Wypełniamy zobowiązanie, które padło podczas nie tylko kampanii wyborczej, ale już wcześniej, mniej więcej rok temu, dotyczące trzynastej emerytury, pakietu emerytalnego 13. emerytura i Emerytura plus – mówił w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając założenia rządowego projektu ustawy w tej sprawie. Według informacji Kancelarii Premiera opublikowanej na Twitterze 13. emerytura, mająca wynosić 1200 zł brutto, wystarczy na „40 książek, 300 czekolad dla wnuków, 100 wejść na basen, 20 biletów do teatru czy 40 płyt ulubionych zespołów muzycznych”.

https://twitter.com/PremierRP/status/1214852099500060672

Jak zapewniał szef rządu z trybuny sejmowej, przedłożenie rządowe jest zobowiązaniem do „zapewnienia wielowymiarowo pojmowanego bezpieczeństwa obywateli RP”. – To bardzo dobra wiadomość, ponieważ jest to wyraz solidarności, solidarności międzypokoleniowej i solidarności, która sprawia, że los blisko 10 milionów emerytów i rencistów będzie lepszy, poprawiony – podkreślił Morawiecki.

Jednocześnie premier stwierdził, że jego rząd jest pierwszym po 1989 roku, który zmienia na lepsze los emerytów i rencistów. Jak zaznaczył, jest to potwierdzenie wiarygodności PiS.  Obiecał też, że dopóki jego rząd „będzie cieszył się zaufaniem obywateli”, to w Polsce 13. emerytura i program Emerytura Plus będą obowiązywały.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę