Rząd sfinansuje gminom budowę masztów, na których powiewać będzie flaga Polski. Zapowiedział to we wtorek premier Mateusz Morawiecki, informując w Tychach o rozpoczęciu akcji „Pod biało-czerwoną”. Ma ona uczcić najważniejsze wydarzenia z najnowszej historii Polski.

– To program dla wszystkich gmin, wszystkich powiatów w Polsce – zachwalał projekt Morawiecki.

– „Pod biało-czerwoną” to propozycja dla wszystkich gmin, żeby wszędzie stawiać maszty, wysokie maszty dla uczczenia naszych rocznic, setnej rocznicy niepodległości, Bitwy Warszawskiej, które niech świadczą o tym, że polskość to jest wielka, wspaniała wartość, że polskość, to jest solidarność, polskość to wolność, a biało-czerwona flaga niech łączy – podkreślił szef rządu.

Premier stwierdził, że „biało-czerwona flaga nie jest ani prawicowa, ani lewicowa”.  – Nasze barwy narodowe należą do wszystkich – oświadczył.

– Biało-czerwona to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość i niech na tych masztach ta biało-czerwona flaga przypomina nam o wspaniałej przyszłości, która czeka nas, ale też niech przypomina nam, że nie wzięliśmy się tutaj znikąd, że zawdzięczamy tę wolność, którą dzisiaj się możemy cieszyć, demokrację, którą się możemy cieszyć, właśnie naszym wspaniałym bohaterom- mówił

Morawiecki poinformował również, że na stronie gov.pl/bialoczerwona, mieszkańcy będą mogli podpisywać petycję umożliwiającą złożenie wniosku o sfinansowanie w danej gminie budowy masztu z flagą Polski.

 


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!