Mateusz Morawiecki
Fot. TVP Info

Premier Mateusz Morawiecki skomentował zajścia, do których od dłuższego czasu dochodzi we Francji. Jednocześnie uderzył w TVN i porównał stację do komunistycznych mediów, które tuszowały niewygodne fakty. Dziennikarze na wizji od razu zareagowali na te słowa.

Szef rządu podczas konferencji w Rusocinie opisał swoją wizytę w Brukseli. – Przyjeżdżam niemal prosto z Brukseli z bardzo trudnych negocjacji, kiedy rzeczywiście kilka państw, a w szczególności Unia Europejska próbowały wymusić na Polsce przyjęcie przymusowego przyjęcia migrantów. Nie zgodziłem się na obniżanie poziomu bezpieczeństwa w Polsce – powiedział.

Morawiecki odniósł się też do Donalda Tuska. – Jeśli pan Tusk życzy sobie takiego Paryża w Warszawie, ja życzę sobie więcej Warszawy w Warszawie, Gdańska w Gdańsku, więcej spokoju i normalności, a nie tego hejtu i nienawiści, który wylewa się z ekranów, kiedy przemawia przewodniczący PO – dodał.

Po chwili premier uderzył w stację TVN. – Tego nie zobaczycie w TVN. TVN dzisiaj tak jak Czarnobyl. 26 kwietnia 1986 r. — wtedy komunistyczna telewizja nie pokazywała Czarnobyla. Tak samo dzisiaj chyba, jak na lekarstwo w TVN, tylko jakieś migawki, żeby ich nikt nie posądził, że całkowicie okłamują. Ta ich propaganda próbuje być sprytna – skomentował.

Prowadząca serwis informacyjny Małgorzata Kukuła szybko odniosła się do tych słów. – To nie jest prawda panie premierze. Pokazujemy to, co się dzieje w Marsylii, w Lyonie i w Paryżu. Pokazywaliśmy to dziś od samego rana. Pokazujemy to, mówimy o tym, i rozmawialiśmy też o tym z gościem. Nie jest „na lekarstwo”, jak się wyraził pan premier. To nie jest prawda panie premierze – odpowiedziała.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę