Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w poniedziałek Godziszów w województwie lubelskim, w którym PiS uzyskał w wyborach parlamentarnych rekordowe – w skali kraju – poparcie 88,87 proc. głosujących . Spotkanie z mieszkańcami w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej szef rządu przeznaczył na wychwalanie osiągnięć własnego rządu i partii Jarosława Kaczyńskiego.

Morawiecki skoncentrował się na kwestii udanego – jego zdaniem – uszczelnienia systemu podatkowego i ukrócenia działalności mafii VAT-owskich. Wypowiedział przy tym dość zaskakujące słowa.

– Sprawność naszych działań, Krajowej Administracji Skarbowej, doprowadziła do tego, że odzyskaliśmy z rąk mafii VAT-owskich kilkadziesiąt miliardów złotych. Jesteśmy formacją, która ten dziurawy od 250 lat system naprawiła – podkreślił premier.

– Całe nasze programy prorodzinne; 500+, 300+, Fundusz Dróg Samorządowych, programy rozwojowe, 10 mld więcej na subwencję oświatową były możliwe dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, co przyznaje Komisja Europejska, Bank Światowy, wszystkie międzynarodowe instytucje przyznają nam, PiS-owi, rację – przekonywał szef rządu.

– Jesteśmy formacją, która dziurawy od 25 lat system, ale też od 250 lat, dlatego mówiłem o naszych arystokratach z przeszłości, którzy sprzedali naszą ojczyznę, dzisiaj skutecznie naprawiliśmy i przekazaliśmy te pieniądze na cele społeczne, dla ludzi – wychwalał dokonania PiS Morawiecki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę