Morawiecki zachwala Polski Ład: Nikt nie chce mieszkać w skansenie

Fot.Facebook.com/pisorgpl

– Głównym i podstawowym celem jest wielka obniżka podatków dla zdecydowanej większości Polaków. Ponad 16 mld zł zostanie w kieszeniach Polaków, także przedsiębiorców – powiedział premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając w czasie swojego podcastu zalety rządowego Polskiego Ładu.

REKLAMA

Szef rządu przypomniał, że ideą programu jest rozszerzenie polskiej klasy średniej, co będzie możliwe dzięki „podwyższeniu progu podatkowego z 85 tys. zł do 120 tys. zł, po raz pierwszy od parunastu lat”. Według Morawieckiego oznacza to, że największa grupa Polaków będzie skutecznie chroniona przed gospodarczymi konsekwencjami pandemii koronawirusa w Polsce.

Ponadto, jak zaakcentował wiceprezes PiS, wskutek rozwiązań podatkowych zawartych w Polskim Ładzie „do poziomu dochodu ok 12-13 tys. zł miesięcznie sytuacja Polaków będzie lepsza lub nie zmieni się w stosunku do dzisiejszej sytuacji”.

REKLAMA

Morawiecki oświadczył również, że jego program wychodzenia z kryzysu wywołanego przez COVID-19 doprowadzi do wydobycia się Polski z zapaści cywilizacyjnej.

– Nigdzie w Unii Europejskiej nie ma możliwości odliczenia od podatku składki zdrowotnej. Ten mechanizm, ale też wyjątkowo płaski jak na skalę Unii i państw OECD klin podatkowy, robi z nas podatkowy skansen Europy– stwierdził szef rządu

– Nikt nie chce mieszkać w skansenie. Polacy chcą nowoczesnej, dostępnej służby zdrowia, chcą też wygodnych dróg i kolei, dostępu do kanalizacji, szerokopasmowego internetu, ale też dostępu do cyfrowych usług publicznych – oświadczył Morawiecki.

REKLAMA

Udostępnij: