– Chciałbym, żeby ta jesień życia była dla państwa złota jesienią. Ważne jest to, czy państwo troszczy się odpowiednio o osoby starsze, o swoich seniorów, o osoby z niepełnosprawnościami – mówił w sobotę podczas spotkania z seniorami z Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Brenniku koło Legnicy premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu stwierdził,  że pod rządami PiS sytuacja osób starszych coraz bardziej się poprawia, ale partia Jarosława Kaczyńskiego chce, by by było jeszcze lepiej. – Trzeba też zadbać o teraźniejszość, zadbać o tych, którzy budowali podstawy naszej przyszłości, czyli o naszych emerytów, o naszych seniorów, o osoby, które dzisiaj potrzebują wsparcia, wyciągniętej ręki ze strony państwa – powiedział premier.

 – Chcę państwu z tego miejsca zadeklarować, że te deficyty, które wcześniej były, chcemy redukować. Chcemy, żeby rzeczywiście w jesieni życia, ludziom było łatwiej – obiecywał Morawiecki. Jak podkreślił, jednym z elementów poprawy sytuacji osób starszych jest 13. emerytura wprowadzana przez jego rząd. – Będzie kolejna „13”, oczywiście i w kolejnych latach również, po to, aby trochę złagodzić, ułatwić życie seniorom – poinformował szef rządu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę