fot. Krystian Maj | CC-BY-3.0-PL

Wszyscy emeryci z pewnością będą ucieszeni z tej informacji. Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że świadczeniobiorcy otrzymają 14. emeryturę. Dodatkowo poinformował, kiedy zostanie wypłacone to świadczenie.

Podczas specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił plan dotyczący czternastek dla polskich emerytów. Przekazał, że do wypłaty dojdzie „w tym roku jesienią lub późnym latem”.

– To jest szacunek dla seniorów, dla jesieni życia. Przez ponad 6 lat rządów poprawiamy jakość życia seniorów. Wsłuchujemy się w głos emerytów. Nasi seniorzy mogą liczyć na wsparcie państwa – zaznaczał szef rządu.

Morawiecki wypowiedział się również, że poprawa jakości życia seniorów jest dla obecnego rządu „najważniejszym priorytetem”. – To nasze babcie, dziadkowie poświęcali dla nas wszystko w bardzo trudnych czasach – spostrzegał.

– W tym roku emeryci dostaną jeszcze większe wsparcie. Przeciętna emerytura od 2015 roku wzrosła z 1763 zł do 2525 zł brutto, bez wliczenia w to 13. i 14. emerytury – kontynuował premier.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę