– Posadzimy w tym roku 500 milionów drzew – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na katowickiej konwencji PiS. Ma to być jeden z elementów programu rządu ochrony klimatu w Polsce. Jak wyliczyli specjaliści, by zrealizować ten kolejny rewolucyjny pomysł szefa rządu, przez pół roku leśnicy musieliby sadzić prawie 33 drzewa na sekundę.

Morawiecki podkreślił, że ochrona środowiska – poza służbą zdrowia, edukacją, transformacją energetyki oraz projektami cywilizacyjnymi – będzie głównym priorytetem, na którym PiS skupi się w kampanii wyborczej. Z jego słów wynika, że walka PiS o czyste powietrze będzie jednak ograniczana. – Nie może być tak, że chronimy środowisko kosztem miejsc pracy czy biedy w milionach polskich domów – stwierdził premier.

https://twitter.com/MaciekJozwiak/status/1147798019959644160

Deklaracji szefa rządu o ochronie środowiska jako pierwszoplanowym zadaniu ekipy PiS przeczą fakty.

Przyjęta przez Sejm kontrolowany przez partię Jarosława Kaczyńskiego ustawa zwana „lex Szyszko” spowodowała, że – jak podała „Gazeta Prawna” – w ciągu pierwszego półrocza 2017 roku w Polsce wycięto nawet 3 miliony drzew. Z kolei z wyliczeń ekologów wynika, że tylko w tym samym roku w chronionej Puszczy Białowieskiej pod piły poszły ponad 93 tysiące drzew.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę