– Czyste środowisko i czyste powietrze to dobro narodowe Polaków. Będziemy dążyli do tego, żeby były one w jak najlepszym stanie – powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej w Skawinie premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapowiedział również zmiany w programie „Czyste powietrze”, polegające na zmniejszeniu biurokracji, przyspieszeniu rozpatrywania wniosków i łatwiejszym uzyskaniu dofinansowania na wymianę pieców kopciuchów. W ten sposób rząd chce usprawnić walkę ze smogiem.

Morawiecki, zachwalając swój program, stwierdził, że „Czyste powietrze” oznacza „niższe koszty dla naszych obywateli, dla polskich rodzin”.

– To czystsze powietrze, lepsze powietrze wokół nas i lepsze warunki dla całej gospodarki. Dzięki dobrej współpracy z samorządami ten program nabiera rozpędu – mówił. – Dla nas czyste powietrze nie ma ceny. Na ten program będziemy kładli coraz większy nacisk. Inwestujemy w niego pieniądze budżetu państwa i środki unijne – poinformował.

Premier obiecał, że chce doprowadzić „do takiej poprawy, by powietrze w miastach i miejscowościach było czyste”. – To nasze podstawowe zadanie. Zdrowe i czyste powietrze i więcej pieniędzy w kieszeniach Polaków – podsumował Morawiecki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę