Premier Mateusz Morawiecki skrytykował polityków opozycji, którzy punktują władzę za część decyzji w czasach pandemii. Na konferencji przed szpitalem MSWiA w Warszawie szef rządu zarzucił im, że chociaż zostali zaproszeni do rozmów, to „rzucali piach w tryby”. Jednocześnie Morawiecki zachwalał działania rządu w czasie epidemii koronawirusa. Wraz z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim i szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim podkreślał sukces polskiej walki z koronawirusem.

– Chcę podziękować ministrom Szumowskiemu i Kamińskiemu. Ich decyzje uratowały przed kataklizmem, takim jak w Europie Zachodniej. Dziś idziemy w lepszym kierunku, bezpieczniejszą drogą dla zdrowia i ratowania miejsc pracy – mówił premier.

– Nie słuchajcie brzęczących much. Posługują się fałszem i obłudą. My to wiemy, jak było w marcu i kwietniu. Cały naród zdał ten egzamin. Bądźmy razem – zaapelował szef rządu, odnosząc się krytycznie do opozycji.

Morawiecki zaznaczył, że dla obecnego rządu godność i życie ludzkie są najwyższymi wartościami. Zapewnił, że jego gabinet nie zgodził się na spory z opozycją.

– My powiedzieliśmy temu stanowcze „nie”. Jesteśmy jednością. Jesteśmy solidarni. Czy ktoś wierzy w to, że w czasach opozycji ta organizacja byłaby lepsza? Przede wszystkim byłaby gigantyczna dziura budżetowa, taka była w ich czasach, w czasach PO, Koalicji Obywatelskiej, partii Rafała Trzaskowskiego, Borysa Budki – stwierdził premier.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę