fot. Policja

Zabijali dla mieszkań! Straszny proceder miał miejsce w Warszawie – donosi polsatnews.pl. Policjanci zatrzymali już tę bezlitosną, pozbawioną skrupułów, grupę. Sprawcy odpowiedzą, m.in. za zabójstwo, usiłowanie zabójstwa, oszustwo oraz usiłowanie oszustwa.

Warszawskim policjantom udało się odkryć ten dramatyczny proceder przy okazji. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany na początku ubiegłego roku mężczyzna, który od marca 2020 roku do stycznia 2021 roku nakłaniał jedną z osób do nabycia lub pośredniczenia w nabyciu broni palnej, miał związek z przejmowaniem od samotnych osób należących do nich mieszkań.

W brutalnym przejmowaniu majątków mieli brać udział także 38, 43, 64 i 72-latek. W wyniku działań przeprowadzonych przez stołecznych funkcjonariuszy na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego, doszło do zatrzymania wszystkich zamieszanych w szereg przestępstw.

Jak ustalili policjanci, szczegóły działań hien mieszkaniowych są straszne. Najpierw mieli oni przekonywać osoby starsze do przekazywania im swoich nieruchomości. Następnie sporządzano wszelkie niezbędne dokumenty. Osoba, która padła ofiarą oszustwa podpisywała papiery, ale to jeszcze nie koniec. Ci przestępcy nie byli zwykłymi oszustami, a mordercami. Po tym, jak dokończono wszelkie formalności, mężczyźni podawali oszukanym osobom skażony alkohol, który doprowadzał do ich zgonu. Następnie akt własności przechodził na oszustów.

„Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty. 43-latek będzie odpowiadał za sześciokrotne zabójstwo, oszustwo mienia znacznej wartości, sprawstwo kierownicze przy oszustwie mienia znacznej wartości oraz usiłowanie zabójstwa i usiłowanie oszustwa” – jak podaje strona policja.waw.pl.

Za zabójstwo i oszustwo na mieniu o znacznej wartości odpowie 64-latek. Podwójne usiłowanie zabójstwa i podwójne oszustwo najprawdopodobniej znajdzie się w kartotece 38-latka. Wobec obu zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesiące. 72-latek natomiast, otrzymał zakaz opuszczania kraju. Jest oskarżony o oszustwo mienia o znacznej wartości.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę