MSWiA zajmie się na wniosek ministra Brudzińskiego wpisem posła Szczerby!

Minister Joachim Brudziński ostro zareagował na wpis posła Michała Szczerby w mediach społecznościowych. Polityk PO umieścił wraz z odpowiednim komentarzem zdjęcia wykonane 20 lipca przed Sejmem, gdzie odbywał się protest przeciwko przegłosowanym zmianom w SN.

   

W związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy doszło tam do zatrzymania kilku demonstrantów, wśród których był też Bartosz Adamczyk. Oskarżał on potem policjantów o brutalność, przekonując, że był przez nich bity w zaroślach i podduszany.

Sytuacje tę wykorzystał poseł Michał Szczerba, który umieścił w mediach społecznościowych zdjęcia pobitych demonstrantów, komentując to następująco: –  Starszy aspirant Robert Sawera i obywatel Bartosz Adamczyk. Jeden z oddaniem służy władzy, drugi broni.

   

Na wypowiedź polityka PO zareagował szef MSWiA Joachim Brudziński, oświadczając na Twitterze, że zlecił w trybie pilnym Departamentowi Prawnemu MSWiA ocenę prawną zachowań oraz możliwych do przewidzenia sankcji w związku z bulwersującym i skrajnie nieodpowiedzialnym wpisem Posła na Sejm RP.

Minister dodał też: – Jest dla mnie oczywistym, że na każdy atak na Polską Policję w związku z wykonywaniem obowiązków i czynności służbowych, bez względu czy przeprowadzony przez groźnego przestępcę, chuligana czy przez nieodpowiedzialnego posła na Sejm RP to państwo polskie ma obowiązek reagować.

   
Zobacz także:  Znana posłanka opuszcza PO. Przechodzi do ruchu Hołowni

Pod wpisem Szczerby wypowiedziała się też Policja Polska: – Szanowny Panie Pośle. Apelujemy o rozsądek i opamiętanie się. Naraża Pan życie policjanta i Jego rodziny. Takie wpisy mogą doprowadzić do tragedii. Za Pana wpisem pojawiły się osoby nawołujące do przemocy wobec rodziny i najbliższych policjantów.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News