Minister Joachim Brudziński ostro zareagował na wpis posła Michała Szczerby w mediach społecznościowych. Polityk PO umieścił wraz z odpowiednim komentarzem zdjęcia wykonane 20 lipca przed Sejmem, gdzie odbywał się protest przeciwko przegłosowanym zmianom w SN.

W związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy doszło tam do zatrzymania kilku demonstrantów, wśród których był też Bartosz Adamczyk. Oskarżał on potem policjantów o brutalność, przekonując, że był przez nich bity w zaroślach i podduszany.

Sytuacje tę wykorzystał poseł Michał Szczerba, który umieścił w mediach społecznościowych zdjęcia pobitych demonstrantów, komentując to następująco: –  Starszy aspirant Robert Sawera i obywatel Bartosz Adamczyk. Jeden z oddaniem służy władzy, drugi broni.

Na wypowiedź polityka PO zareagował szef MSWiA Joachim Brudziński, oświadczając na Twitterze, że zlecił w trybie pilnym Departamentowi Prawnemu MSWiA ocenę prawną zachowań oraz możliwych do przewidzenia sankcji w związku z bulwersującym i skrajnie nieodpowiedzialnym wpisem Posła na Sejm RP.

Minister dodał też: – Jest dla mnie oczywistym, że na każdy atak na Polską Policję w związku z wykonywaniem obowiązków i czynności służbowych, bez względu czy przeprowadzony przez groźnego przestępcę, chuligana czy przez nieodpowiedzialnego posła na Sejm RP to państwo polskie ma obowiązek reagować.

Pod wpisem Szczerby wypowiedziała się też Policja Polska: – Szanowny Panie Pośle. Apelujemy o rozsądek i opamiętanie się. Naraża Pan życie policjanta i Jego rodziny. Takie wpisy mogą doprowadzić do tragedii. Za Pana wpisem pojawiły się osoby nawołujące do przemocy wobec rodziny i najbliższych policjantów.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę