„Musimy przemalować województwo z zielonego na niebieskie”. Kaczyński zapowiada odbicie bastionu PSL!

REKLAMA

– Przemysław Gosiewski zdołał zmienić województwo świętokrzyskie, w sensie politycznym, z czerwonego na niebieskie, my musimy przemalować je z zielonego na niebieskie – powiedział Jarosław Kaczyński podczas regionalnej konwencji samorządowej w Kielcach.

Prezes PiS zaznaczył, że będąc w tym regionie, musi poświęcić kilka słów wicepremierowi Przemysławowi Gosiewskiemu, który zginął w katastrofie Tu-154M pod Smoleńskiem w 2010 roku.

– Nie mogę nie wspomnieć człowieka, który miał energię i siłę tak bardzo, że zdołał to województwo kiedyś, jak to się mówiło w sensie politycznym, czerwone, zmienić w niebieskie – na nasze kolory – przypomniał Kaczyński.

REKLAMA

Jak oświadczył lider Prawa i Sprawiedliwości, jego ugrupowanie ma dziś równie ważne zadanie do wykonania – odebranie władzy w województwie świętokrzyskim samorządowcom z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Ich rządy nic dobrego polskiej wsi nie przyniosły. Co przyniosły, do czego można się odwołać? Do podwyższenia o 12 lat wieku emerytalnego dla kobiet? Od 55 do 67, poparli to. Zakaz handlu tym, co rolnicy wytwarzają, takiego bezpośredniego, myśmy to znieśli – to też oni – wyliczał Kaczyński. – Cała ta polityka, która tak bardzo, szczególnie w latach 90. uderzała w wieś, ale też później – to jest polityka PSL. Jeśli czymś się odróżniali szczególnie, to prorosyjskością, nawet przebijali tutaj SLD i dlatego nie powinni tutaj dłużej rządzić – podsumował, przemawiając do działaczy PiS w Kielcach.

Podziel się: