Jeden z głównych ekonomistów PiS i członek Rady Polityki Pieniężnej z nadania partii Kaczyńskiego prof. Eryk Łon zasłynął już z wielu recept na silną polską gospodarkę. Jakiś czas temu tłumaczył, że Polska nie powinna przyjmować euro, ponieważ zakazuje tego… przepowiednia fatimska. Innym razem udowadniał, że Unia powinna z euro zrezygnować i za wspólny pieniądz unijny uznać polskiego złotego.

Najnowszy pomysł Łona przebija chyba wszystkie wcześniejsze, nawet ten, by na banknocie 800-złotowym umieścić Marię Konopnicką, ale nie względu na jej dokonania literackie, tylko dlatego, że wraz mężem wychowała ośmioro dzieci.

We wtorek ekonomista opublikował artykuł na portalu radiomaryja.pl. Przyznał w nim, że coraz większa jest groźba recesji w Stanach Zjednoczonych. Łon ma jednak gotową receptę, jak uchronić Polskę przed światowym kryzysem ekonomicznym. Jego zdaniem „drogowskazem dla polskiej polityki pieniężnej” musi być „heroiczność cnót św. Moniki”, której modlitwa za swojego syna św. Augustyna dała „znakomite efekty”.

„Ufam, że dzisiejszy dzień 27 sierpnia, czyli wspomnienie św. Moniki, patronki kobiet wszystkich stanów jest dobrą okazją do tego, żeby wlać nadzieję w naszych rodaków. Tak samo jak św. Monika nie ustawała w modlitwie za swojego syna św. Augustyna, co dało znakomite efekty. Tak samo, jak najbardziej profesjonalne nieustawanie w przygotowaniu instrumentów mających na celu złagodzenie skutków ewentualnej amerykańskiej recesji pomoże nam jak mniemam w tym, aby te ewentualne skutki były jak najmniej bolesne dla polskiej gospodarki”, napisał Łon na portalu radiomaryja.pl.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę