– Teraz potrzebujemy tej energii bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – podkreślił Robert Biedroń w niedzielę w czasie konwencji założycielskiej partii Wiosna. W swoim programowym wystąpieniu przypomniał, że 20 dni temu w Gdańsku stała się wielka tragedia, a dla milionów Polaków świat na chwilę się zatrzymał. – Nie żyje zasłużony samorządowiec, prezydent Gdańska, który często nie bał się iść pod prąd, który ostatnie lata poświęcił na budowaniu mostów, tworzeniu wspólnoty – powiedział.

Biedroń zaznaczył, że jako były prezydent Słupska i samorządowiec jest przekonany, że testament Pawła Adamowicza trzeba zrealizować. – Musimy zrealizować testament Pawła Adamowicza. Wartości, których bronił Paweł, są naszymi wartościami. Te wartości, te marzenia, przywiodły nas tutaj, dzisiaj na Torwar – mówił.

– Naszą najważniejszą wartością jest wspólnota, nie chcemy już więcej wojny polsko-polskiej, chcemy wzajemnego szacunku, chcemy dialogu, dlatego tutaj jesteśmy, żeby wszyscy nas usłyszeli – oświadczył Biedroń. – Ostatnie lata były zimne i ponure. Zamiast rozmowy dostawaliśmy nieustający konflikt, zamiast dobra wspólnego interes partyjny, zamiast empatii rosnącą wrogość. Niech w końcu się to zmieni. Potrzebujemy wiosny, która odnowi ten ponury krajobraz, niech nareszcie do tego zimnego kraju, niech nareszcie przyjdzie wiosna – dodał, nawiązując do nazwy powołanej przez siebie partii.

Już w poniedziałek Robert Biedroń ma się udać w objazd po kraju. Będąc w „trasie wiosennej”, polityk odwiedzi 13 największych miast w Polsce. Były prezydent Słupska będzie przedstawiał swoją ofertę polityczną oraz programową tym osobom, które nie mogły przyjechać do Warszawy na konwencję założycielską ugrupowania.

Na spotkaniach w całym kraju będą też prezentowane pierwsze projekty ustaw przygotowane przez ruch Biedronia. Trasa ta ma potrwać do 4 marca, a w połowie marca zostaną zaprezentowane „jedynki” list wyborczych Wiosny do Parlamentu Europejskiego.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna