Mycie WC zajmuje mi 5x mniej czasu. Ta piana robi wszystko za mnie

toaleta
fot. screen Youtube / Ryan F.

Dbanie o toaletę to domowy obowiązek. Czysta i pachnąca kojarzy się z czymś bardzo przyjemnym, a brudna i nieświeża budzi wstręt. Niestety z dnia na dzień w WC kumuluje się coraz więcej zarazków, które podczas spłukiwania wody rozlatują się po całym pomieszczeniu i gromadzą na pralce, zlewie, ścianach, a nawet ręcznikach i kosmetykach. Z tej przyczyny warto zadbać o ład w toalecie i sprzątać w niej tak często, jak tylko się da. Z pewnością całe zadanie ułatwią detergenty – niekoniecznie sklepowe. Domowa piana aktywna usunie to, co nieprzyjemne dla oka i nosa.

REKLAMA

Domowa piana aktywnie odświeży muszlę lepiej niż sklepowa chemia

Mycie toalety domowymi metodami to świetny pomysł. Z reguły nie są groźne dla środowiska, jak i lokatorów. Przy okazji są tanie i wydajne. Sklepowe środki chemiczne słono kosztują i nie zawsze skutecznie likwidują brud. A wydychanie ich oparów nie jest dobre dla naszego zdrowia.

Domowe detergenty to co innego. Piana aktywna nie działa od razu. Uaktywnisz ją dopiero po dodaniu wszystkich składników po kolei. Potem musisz tylko umyć sedes w środku za pomocą szczotki i zadanie wykonane. Aktywna piana pozostawia po sobie przyjemny, rześki aromat.

REKLAMA

Jak przygotować aktywną pianę do WC? Jak często ją stosować?

Do zrobienia specyfiku potrzebujesz gorącej wody, sody oczyszczonej, płynu do mycia WC oraz kwasku cytrynowego. Przyda ci się jeszcze odrobina ciepłej wody, którą musisz rozcieńczyć mieszaninę na sam koniec.

Do środka WC wsypuj/wlewaj PO KOLEI wszystkie powyższe składniki. W mgnieniu oka zauważysz, jak tworzy się i buzuje piana. Poczekaj kwadrans, a po tym czasie starannie doczyść sedes w środku. Takie porządki rób mniej więcej 2-3 razy w tygodniu, zależnie od potrzeb.

REKLAMA

Czytaj też: Nie wyrzucaj pojemnika po dezodorancie w kulce. Genialny trik

Podziel się: