Myślał, że umówił się z 11-latką. Wolontariusze zatrzymali pedofila

Pedofil
Fot. Dzieciak w Sieci Facebook

Wolontariusze z grupy „Dzieciak w sieci” po raz kolejny spisali się na medal. Udało im się zatrzymać 35-letniego mężczyznę, którego podejrzewa się o pedofilię i gromadzenie pornografii dziecięcej. Myślał, że miał się spotkać z 11-latką.

REKLAMA

Do zatrzymania mężczyzny doszło 26 lutego w miejscowości Trębaczów pod Pajęcznem w województwie łódzkim. 35-latek był przekonany, że udaje się na spotkanie z 11-latką, podczas gdy na miejscu byli obecnie wolontariusze z fundacji „Dzieciak w sieci”.

Zatrzymany Mateusz C. spodziewał się, że nastolatka wyśle mu swoje intymne zdjęcia. Dodatkowo przyznał się, że posiada na swoim komputerze fotografie od innych dziewczynek poniżej 15. roku życia, a do tego poruszał temat narkotyków.

REKLAMA

– Funkcjonariusze przesłuchali świadków, a także zabezpieczyli materiały dowodowe w postaci utrwalonych i zarejestrowanych przez łowców pedofilów rozmów. Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 200kk, do których się przyznał – informuje mł.asp. Wioletta Mielczarek, oficer prasowy pajęczańskiej policji.

Członkowie fundacji dodali, że Mateusz C. rozmawiał z wieloma dziećmi. Teraz grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. Sprawca może zostać aresztowany, ale to nie jest pewne. Istnieją obawy, że odpowiedniego nadzoru Mateusz C. nabędzie nowy sprzęt i powróci do korespondowania z małoletnimi.

REKLAMA

Podziel się: