REKLAMA

mysz
fot. Unsplash

Chociaż są małe, to potrafią sporo nabroić. Zazwyczaj skrywają się w piwnicach czy na strychach, ale chętnie odwiedzają też domowe spiżarnie. Co robić, gdy w naszym mieszkaniu zadomowią się myszy?

REKLAMA

Myszy w domu potrafią wyrządzić wiele szkód

Myszy to przeważnie nocne marki. Często jako swoje lokum wybierają strychy, piwnice, garaże, spiżarnie, a niekiedy zakamarki w szafach. W ciepłą pogodę te gryzonie wytwarzają niezwykle charakterystyczną woń. To jedna z pierwszych oznak, która może nam zdradzić, że mamy je w domu. Oprócz tego myszy podgryzają meble, instalacje elektryczne, jedzenie i pozostawiają po sobie odchody.

Jak ochronić dom przed myszami?

Efektywną metodą walki z intruzami jest zabezpieczenie przed nimi domu. Powinieneś skontrolować elewację oraz ściany na strychu i w piwnicy, a także pozaklejać gipsem wszelkie zakamarki, przez które gryzonie mogłyby wtargnąć do pomieszczeń. Okna i drzwi najlepiej uszczelnij drucianymi siateczkami. Może ona również osłonić elewację i warto pomyśleć o niej zawczasu, czyli np. podczas ocieplania domu. Warto także schować wszystkie rzeczy, które kuszą zwierzęta. Chodzi tu przede wszystkim o produkty spożywcze. Należy trzymać je szczelnych, plastikowych pudełeczkach. Zabezpieczać warto także kosze na śmieci.

REKLAMA

Sprawdzony patent na wypędzenie myszy z domu

Trutki i pułapki na myszy to radykalne metody walki małymi intruzami. Jeżeli chcesz się ich pozbyć, ale nieinwazyjnie tzn. nie robiąc im krzywdy, to zastosuj łatwe domowe sposoby, które pomogą okiełznać gryzonie. Jak w takim razie przepędzić myszy z domu? To prostsze niż myślisz.

Myszy nie lubią niektórych ziół – świetnie działa na nie rumianek, dziewanna, mięta i wrotycz. Rozmieść gałązki tych roślin nieopodal miejsca bytowania szkodników, a błyskawicznie je odstraszysz. Nieźle na pasożyty sprawdzą się także: lakier do włosów (wystarczy skropić nim obszar dookoła gniazda), spleśniała cytryna, folia aluminiowa, a także liście pomidorów.

REKLAMA

Możesz też zaadoptować lub kupić kota bądź psa. Wśród tych drugich zwierząt najlepszymi łowcami są teriery, jamniki i spaniele.

Czytaj też: Patent na szczura w domu. Gryzoń znika bez śladu, pomaga 1 rzecz z kuchni


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA