Na dożynkach w Kórniku nie chcą Bayer Full! Poszło o LGBT!

REKLAMA

Znany zespół disco polo Bayer Full ma być gwiazdą zaplanowanych na 24 sierpnia dożynek gminy Kórnik niedaleko Poznania. Nie podoba to się jednak radnym ze Stowarzyszenia „My Kórniczanie”. Mają zastrzeżenia do wpisu lidera zespołu Sławomira Świerzyńskiego na temat Marszu Równości w Płocku.

„10 sierpnia umiłowany płocczanom Prezydent Płocka wydał zgodę na paradę R. Proponuję: gdy zobaczycie ten marsz – Odwróćcie się plecami do nich, niech zobaczą Polską Ignorancję zamiast tolerancji i akceptacji”, napisał Świerzyński na Twitterze.

REKLAMA

https://twitter.com/s_swierzynski/status/1158254868760539139

Nie jest to pierwszy tego rodzaju komentarz lidera Bayer Full. W marcu zamieścił w mediach społecznościowych serię wpisów, w których dał się poznać jako przeciwnik homoseksualizmu i „całej ideologii gender”. Świerzyński swoją homofobię wyjaśniał tym, że w dzieciństwie był molestowany. Przekonywał jednocześnie, że „LGBT to początek pedofilii”.

Radni ze Stowarzyszenia „My Kórniczanie” uznali, że osoby o takich przekonaniach nie powinny być wspierane za pieniądze z gminnej kasy.

REKLAMA

– Widzimy, co się dzieje w Polsce, jak rośnie agresja wobec osób homoseksualnych. Tego typu wypowiedzi osoby publicznej, która dla niektórych jest opiniotwórcza, są po prostu szkodliwe – tłumaczy w rozmowie z Onetem Magdalena Kosakowska, który była kandydatką stowarzyszenia na burmistrza Kórnika.

– Ten pan śpiewa „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”, a jednocześnie upokarza i szkodzi innym ludziom. Dlatego protestujemy przeciwko jego występowi – dodaje Kosakowska.

Stowarzyszenie „My Kórniczanie” przygotowuje już oficjalne pismo w tej sprawie do burmistrza.

Udostępnij: