W sobotę kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła Podkarpacie, które uznawane jest za bastion PiS i Andrzeja Dudy. Podczas otwartego spotkania w Sanoku na wicemarszałek Sejmu zaczęli gwizdać zwolennicy partii Jarosława Kaczyńskiego. Kandydatka KO w ciągu kilku sekund uspokoiła sytuację.

Incydent został zarejestrowany na filmie wykonanym telefonem komórkowym. Słychać na nim osoby protestujące przeciwko obecności Kidawy-Błońskiej, która bardzo spokojnie rozładowała konflikt.

– Szanowni panowie, każdy może wejść na to spotkanie, to jest spotkanie otwarte. Każdy może przyjść na to spotkanie i powiedzieć, co ma do powiedzenia. Nie zawsze musimy się zgadzać z taką osobą, ale szanujmy się. Moje spotkania są otwarte i każdy ma prawo przyjść. Wszyscy się szanujemy – mówiła do gwiżdżących na nią mężczyzn. Ci uspokoili się, a obecni na spotkaniu nagrodzili Kidawę-Błońską brawami.

Na Twitterze kandydatka KO na prezydenta podziękowała za bardzo dużą frekwencję i obecność na spotkaniu zarówno jej zwolenników, jak i przeciwników. „Różnimy się, ale słuchamy i rozmawiamy. To prawdziwa wartość!”, podkreśliła.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat