Na polskim zakazie handlu zarobią Niemcy! Mają już dla nas pomysł

REKLAMA

„Zakupy to przyjemność! Jeśli już tęsknisz za weekendowymi wyprawami do sklepów, wybierz się do jednego z miast w Europie, gdzie znajdziesz mnóstwo atrakcyjnych ofert – nawet w niedzielę”, zachęcają do skorzystania ze swoich usług niemieckie linie lotnicze Lufthansa w newsletterze, który otrzymali w niedzielę internauci.

Niemiecki przewoźnik oferuje Polakom wyprawę na przykład do Lizbony, by tam mogli się w wolne od handlu w Polsce niedziele obkupić. W Hiszpanii i we Francji obowiązuje bowiem zgoda na sprzedaż w tych miastach, które są uznawane za ważne miejsca pod kątem turystycznym.

REKLAMA

Za takie miejsca należy na pewno uznać Lizbonę, Dublin czy Amsterdam, do których przeloty proponuje Polakom Lufthansa. Przewoźnik oczywiście nie zaprasza w ofercie do niemieckich miast, gdyż tam również obowiązuje zakaz handlu w niedzielę.

To jednak nie jedyny pomysł Niemców na to, jak zarobić na zamkniętych sklepach w Polsce. Chociaż w Niemczech tak samo jak od niedawna u nas sklepy są w niedziele nieczynne, to władze poszczególnych landów mogą robić wyjątki i zezwalać na sprzedaż.

REKLAMA

Skorzystali na tym mieszkańcy Szczecina, którzy na niedzielne zakupy wybrali się dziś do otwartych dyskontów w Löcknitz, do którego mają tylko 25 kilometrów. Na parkingach przed marketami w tej niemieckim miasteczku widziane były samochody z zachodniopomorską rejestracją.

Podziel się: