Na polskim zakazie handlu zarobią Niemcy! Mają już dla nas pomysł

„Zakupy to przyjemność! Jeśli już tęsknisz za weekendowymi wyprawami do sklepów, wybierz się do jednego z miast w Europie, gdzie znajdziesz mnóstwo atrakcyjnych ofert – nawet w niedzielę”, zachęcają do skorzystania ze swoich usług niemieckie linie lotnicze Lufthansa w newsletterze, który otrzymali w niedzielę internauci.

Niemiecki przewoźnik oferuje Polakom wyprawę na przykład do Lizbony, by tam mogli się w wolne od handlu w Polsce niedziele obkupić. W Hiszpanii i we Francji obowiązuje bowiem zgoda na sprzedaż w tych miastach, które są uznawane za ważne miejsca pod kątem turystycznym.

Czytaj także:  Cejrowski: Giertych to adwokat mafii

Za takie miejsca należy na pewno uznać Lizbonę, Dublin czy Amsterdam, do których przeloty proponuje Polakom Lufthansa. Przewoźnik oczywiście nie zaprasza w ofercie do niemieckich miast, gdyż tam również obowiązuje zakaz handlu w niedzielę.

To jednak nie jedyny pomysł Niemców na to, jak zarobić na zamkniętych sklepach w Polsce. Chociaż w Niemczech tak samo jak od niedawna u nas sklepy są w niedziele nieczynne, to władze poszczególnych landów mogą robić wyjątki i zezwalać na sprzedaż.

Skorzystali na tym mieszkańcy Szczecina, którzy na niedzielne zakupy wybrali się dziś do otwartych dyskontów w Löcknitz, do którego mają tylko 25 kilometrów. Na parkingach przed marketami w tej niemieckim miasteczku widziane były samochody z zachodniopomorską rejestracją.