Były szef PSL i wicepremier Janusz Piechociński słynie z tego, że na Twitterze bardzo często prezentuje interesujące dane dotyczące wszystkich sektorów polskiej i światowej gospodarki. Nie uzupełnia ich przy tym żadnym odautorskim komentarzem. Polityk ludowców nie przypuszczał chyba jednak, że jego wpis dotyczący sytuacji polskiego rolnictwa stanie się hitem internetu i rozgrzeje sieć do czerwoności.

Zaczęło się niewinnie, od tweeta odnoszącego się do protestów rolniczych. „10 stycznia rolnicy mają spotkać się z ministrem Janem Krzysztofem Ardanowskim. Mówią wprost, że jeśli szef resortu nie zaproponuje im konkretnych rozwiązań i nie przystanie na ich żądania już nazajutrz zorganizują strajki na drogach w całej Polsce”, napisał Piechociński na Twitterze.

Hitem stał się umieszczony chwilę później kolejny wpis: „Na rynku świń nadal beznadziejna sytuacja”.

Internauci od razu skojarzyli go z oceną obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Odezwali się zwolennicy partii rządzącej i opozycji

„Niepotrzebnie Pan jest taki surowy dla kolegów i siebie”, podkreślił Łukasz Lasocki. „Bezlitośnie o POKO…”, napisał z kolei internauta Jakubowy. „Aż tak źle w tej opozycji?”, spytał Eugeniusz Tomaszewski.

Z drugiej strony posłanka PO Agnieszka Pomaska zauważyła, że sytuacja na rynku świń jest jednak beznadziejna, „bo do koryta dorwali się tacy, co nie mają umiaru”.

„E tam Panie Premierze, pogłowie świń w Polsce rośnie, trzoda z Nowogrodzkiej się rozrasta w zastraszającym tempie”, napisała internautka elisa.

„Bez przesady. Akurat świnie mają się u nas najlepiej…”, zauważył Cezary Olbrycht, zaś Greg64 podkreślił: „No nie przesadzajmy… Ciągle mają 37% poparcia i są przy korycie…”.

https://twitter.com/Jakubowy_/status/1081640959635525632

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna