REKLAMA

REKLAMA

W piątek z zachodu na wschód Polski przemieści się chłodny front atmosferyczny Oriana. Wystąpią intensywne opady deszczu oraz groźne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 10 województw, w tym dla najbardziej zagrożonej Polski centralnej i wschodniej.

Chociaż piątek jest kolejnym dniem upałów i termometry na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu oraz na Mazowszu wskazują wciąż ponad 30 stopni, to w pogodzie zanosi się na przełom. Po ostatnich dniach suszy mają wystąpić burze i ulewne deszcze. Jak przewidują synoptycy, na Kujawach, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie nawet do 40 l/mkw. Zmianom pogodowym będzie towarzyszyć porywisty wiatr, który w porywach może osiągać niebezpieczną prędkość 90 km/h.

REKLAMA

IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami i drugiego stopnia przed burzami z gradem dla pięciu województw: mazowieckiego, północnej części woj. lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Wydanie ostrzeżeń drugiego stopnia oznacza, że spodziewane zjawiska meteorologiczne są groźne dla życia i zdrowia ludzi oraz mogą powodować uszkodzenia budynków, trakcji elektrycznej i łamać drzewa.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA