Nad Polskę nadciąga niż Fabienne! Będzie bardzo niebezpiecznie!

Noc z niedzieli na poniedziałek zapowiada się jako bardzo niespokojna. Należy się spodziewać ulewnego deszczu i silnego wiatru. Wszystko za sprawą zbliżającego się niżu Fabienne, którego centrum przejdzie przez Polskę.

   

Wichura da o sobie znać już wieczorem w rejonach południowo-zachodnich, a następnie zacznie przesuwać się w głąb kraju. Synoptycy prognozują, że wiatr może osiągnąć prędkość ponad 100 km/h.

Na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny, na południu Wielkopolski, w rejonie Ziemi Łódzkiej, na obszarze Mazowsza, północnej Lubelszczyzny i południowego Podlasia wystąpią intensywne opady deszczu, którym będą towarzyszyły burze. Wysoko w górach przewidywane są opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu.

   

Na sile będzie przybierał wiatr. Jego porywy na północy i północnym zachodzie Polski osiągną do 70 km/h, a w pozostałych częściach kraju nawet do 90 km/h. Jeszcze intensywniej będzie wiać w rejonach podgórskich, gdzie prognozowane są lokalne porywy do 115 km/h. Bardzo niebezpiecznie ma być, według synoptyków, wysoko w górach, w których spodziewana prędkość wichury to 150 km/h.

Biuro Prognoz Cumulus ostrzega przed parkowaniem samochodów w pobliżu drzew oraz przebywaniem blisko słupów i linii energetycznych, tablic reklamowych czy innych obiektów, które wiatr może przewrócić lub porwać.

   

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News