Do Polski w najbliższych dniach zawita znad północnej Rosji wielki mróz, któremu towarzyszyć będą – momentami intensywne – opady śniegu. Według IMGW oraz prognozy stacji TVN Meteo największego uderzenia zimnego powietrza należy spodziewać się w czwartek 14 stycznia.  Temperatury mogą spaść wówczas nawet do -20 stopni Celsjusza.

Według IMGW pomiędzy 11 i 17 stycznia dominować będą opady śniegu połączone ze spadkiem temperatury. Instytut przewiduje, że już na początku tygodnia temperatura w kotlinach karpackich  wyniesie nawet -18 stopni Celsjusza.

W całej Polsce między  11 a 13 stycznia temperatura w dzień będzie bliska zera. Natomiast w nocy na południu kraju termometry pokażą około -10 stopni Celsjusza. Uczucie chłodu będzie wzmagał umiarkowany i porywisty wiatr.

Jeszcze chłodniej będzie od czwartku do niedzieli. Pojawią się częste opady śniegu, a w nocy z  czwartku na piątek temperatura spadnie do -10 stopni Celsjusza na wschodzie i południu, a w kolejnych nocach nawet do -16 stopni Celsjusza na wschodzie, a w kotlinach karpackich do -20 stopni Celsjusza.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat