Ekstremalna prognoza pogody! Afrykańskie upały to nie wszystko!

Afrykańskie gorąco w dzień, tropikalne noce, a rezultacie wysychające rzeki. Taka pogoda zawita do Europy i Polski w najbliższych dniach. Za ekstremalne upały odpowiedzialny jest tym razem wyż „Yvonne”, niosący nad nasz kontynent gorące powietrze znad Sahary.

Meteorolodzy szacują, że w najbliższych dniach temperatura w Niemczech wzrośnie do 40 °C, a w Hiszpanii może osiągnąć nawet 45 stopni. We Francji słupek rtęci pokaże 40 stopni, w Anglii 35 stopni Celsjusza.

Upały, którym będą towarzyszyć burze, pojawią się także w Polsce. Przewidywana temperatura w cieniu w dzień ma wynieść 32 stopnie.

W środę deszcz popada przelotnie jedynie na wschodzie i Podkarpaciu. W innych regionach będzie pogodnie z maksymalną temperaturą od 24 stopni Celsjusza na wschodzie Polski do 30°C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. W czwartek maksymalna temperatura wyniesie od 25°C na Suwalszczyźnie do 32 stopni na Pomorzu Zachodnim. Lokalnie pojawią się burze z wiatrem o prędkości do 70 km/h.

Czytaj także:  Polka zamordowana w Niemczech! Ciało schowane w śpiworze leżało na chodniku!

Opady deszczu, burze i grad na dobre pojawią się u nas w piątek. Pogodnie będzie już tylko na zachodzie kraju. Temperatura ma wynieść od 26 stopni na Suwalszczyźnie do 31 stopni na zachodzie. W porywach burzowych wiatr może wiać z prędkością do 90 km/h.

Bardzo ciepłe powietrze płynie nad zachodnią Europę, najgoręcej zapowiada się najbliższy czwartek, Brytyjczycy,…

Opublikowany przez MeteoGroup Polska Wtorek, 23 lipca 2019

Wyszukaj hotel w super cenie!


Booking.com


Komentarze