Pogoda nie będzie nas w najbliższych dniach rozpieszczać. Już w środę mogą pojawić się zawieje i zamiecie śnieżne. W związku ze zbliżającym się załamaniem pogodowym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed porywistym wiatrem dla sześciu województw. Lokalnie porywy wiatru mają osiągnąć prędkość nawet 95 km/h.

W najbliższych godzinach pogodę w naszym kraju kształtował będzie głęboki i rozległy ośrodek niskiego ciśnienia o nazwie „Zeetje”, który znad Finlandii przemieszcza się nad Estonię, a następnie nad Łotwę.

Synoptycy przewidują, że silny wiatr wiał będzie w środę prawie w całej Polsce, z wyjątkiem woj. mazowieckiego i lubelskiego. IMGW prognozuje wydanie alertów I stopnia w 13 województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, łódzkim, świętokrzyskim i podkarpackim. W województwie pomorskim prognozowane jest wydanie ostrzeżenia II stopnia przed silnym wiatrem.

Porywisty wiatr obniży temperaturę odczuwalną. Podczas prognozowanych opadów deszczu ze śniegiem i śniegu porywy wiatru powodować będą lokalne zawieje i zamiecie śnieżne. Wiatr może także łamać gałęzie i konary drzew oraz uszkadzać linie energetyczne.

W całym kraju drogi będą bardzo śliskie. Po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu może zamarzać nawierzchnia dróg i chodników.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna