Od soboty, zwłaszcza w województwach wielkopolskim i podkarpackim obecne będą intensywne opady deszczu, wskutek czego IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia. Mimo to, nie rozwiążą one problemu długotrwałej suszy na wielu terenach w kraju.

Piątek zapowiada się iście letni. W zachodniej części naszego kraju słupki termometrów mogą sięgnąć nawet 28 stopni powyżej zera, ale po tak ciepłym początku weekendu, dwa kolejne dni będą już inne. Od soboty nad naszym krajem pojawi się spore ochłodzenie, a w dodatku przewidywane są opady deszczu. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla mieszkańców województwa wielkopolskiego, gdzie burzom może towarzyszyć łącznie 10 mm opadów i porywisty wiatr.

Dodatkowo ostrzeżeniem objęte zostało województwo podkarpackie, gdzie przewidywane są obfite opady deszczu – od 20 do nawet 35 mm wody. Podobnie jak w Wielkopolsce, najpewniej pojawią się tam również burze.

Pomimo prognoz, sytuacja względem suszy, która najbardziej daje się we znaki mieszkańcom kilku województw – śląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i świętokrzyskiego wcale nie zostanie rozwiązana. Aby przywrócona została sytuacja sprzed kilku miesięcy, potrzebne byłoby około 20 dni ciągłych opadów deszczu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę