W Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zwolniono szefów ważnych departamentów. Jak informuje TVN24, dymisje są powiązane z tragiczną śmiercią Wietnamki. Kobieta w trakcie akcji wypadła przez okno.

Z pracą pożegnali się dyrektorzy pionu śledczego, a także pionu zwalczającego przestępczość ekonomiczną.

Jeden z parlamentarzystów, który pracuje w komisji do spraw służb specjalnych jest zdania, że zwolnienia są następstwem wypadku z 23 maja. Tego dnia zatrzymano obywatelkę Wietnamu.

Kobieta była wówczas pod opieką funkcjonariuszy, ale mimo to wypadła przez okno. Po przetransportowaniu do szpitala zmarła. Teraz Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo, aby wyjaśnić okoliczności śmierci. W toku postępowania analizowane sa także działania funkcjonariuszy w kontekście prawidłowości i zgodności z procedurami.

Wietnamkę zatrzymano z uwagi na podejrzenia działalności przestępczej – „pranie brudnych pieniędzy”. W śledztwie pojawiały się transakcje o wartości prawie 5 mld zł. Proceder miał narazić Skarb Państwa na straty w podatku VAT (co najmniej 164 mln zł). Aresztowano również innych obywateli Wietnamu, a także Polkę. Kierowali oni działalnością przestępczą i jej członkami.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna