Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz ostro zaatakował europosła Platformy Obywatelskiej Bartosza Arłukowicza. W wyborach do PE Arłukowicz pokonał wyraźnie kandydującego z tego samego okręgu szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, który jest jednym z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego.

„Arłukowicz to najgorsza chyba polityczna gnida III RP”, atakuje we wpisie na Twitterze Ziemkiewicz Arłukowicza, który jest jedną z głównych postaci sztabu wyborczego PO na wybory parlamentarne i w ramach akcji #POrozmawiajmy spotyka się z mieszkańcami całej Polski, przekonując ich do głosowania na koalicję tworzoną przez Grzegorza Schetynę.

Ziemkiewicz na Twitterze przypomina, że Arłukowicz przez lata związany był z lewicą i atakował Platformę Obywatelską. „Pikuś wywodzenie się, ale Arłukowicz to najgorsza chyba polityczna gnida IIIRP. Jako działacz SLD nie zostawiał suchej nitki na PO i reformach Kopacz. Po czym kupiony specjalnie dla niego wymyślonym ministerialnym stołkiem z dnia na dzień stał się piewcą PO i następcą Kopacz. Tfu”, kończy swój wpis publicysta tygodnika „Do Rzeczy”.

Po wygranych wyborach i po rozpoczęciu przez PO akcji #POrozmawiajmy Arłukowicz stał się głównym celem ataków ze strony polityków PiS. W sukurs Ziemkiewiczowi przyszła np. posłanka Bernadeta Krynicka, która nazwała europarlamentarzystę „chłystkiem”. Krynicka wcześniej zasłynęła już lekceważącym potraktowaniem strajkujących w Sejmie w 2018 roku niepełnosprawnych i ich opiekunów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę