Pexels.com

Lodówka jest bezsprzecznie najważniejszym urządzeniem w każdej kuchni. Trzymamy w niej zapasy mięsa, wędlin, nabiału czy warzyw. Tak częste korzystanie z niej sprawia, że nierzadko musimy dokonywać jej mycia.

Tak samo jak sprawne działanie lodówki, bardzo ważne jest również regularne dbanie o jej czystość. Nawet jeśli staramy się o to dbać, co jakiś czas konieczne jest dokładne jej umycie.

W sklepach ze specjalnymi specyfikami możemy znaleźć szereg środków do mycia lodówki. W zdecydowanej większości nie są one jednak stworzone na bazie naturalnych składników, co wielu osobom może przeszkadzać.

Zdecydowanie najlepszy środek do mycia lodówki możemy stworzyć z ciepłej wody i płynu do mycia naczyń. Poradzi sobie on ze wszystkimi zabrudzeniami. Dodatkowo możemy zastosować wodę z octem.

Wystarczy, że do pół litra wody wlejemy 3/4 szklanki octu. W takiej mieszance co jakiś czas możemy płukać ściereczkę. Dodatkowo do mycia najbardziej niedostępnych zakamarków lodówki możemy używać patyczków kosmetycznych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę