Najlepszy kosmetyk na siwe włosy masz w kuchni. Już nie musisz ich farbować

siwe włosy
fot. screen Youtube / Вероника Лозовская-Домашняя Медицина

Siwe włosy to ewidentny znak, że organizm się starzeje. Gdy pojawiają się one na czubku głowy, można je zamaskować, np. stosując profesjonalną farbę do włosów. Aczkolwiek to nie jedyna metoda pozwalająca ukryć siwe włosy. Poznaj lepszy sposób na przywrócenie fryzurze naturalnej barwy. Domowy specyfik zrobisz za grosze.

REKLAMA

Jak przesłonić siwe włosy? Skuteczne sposoby

Farba do włosów to chyba najłatwiejszy sposób na zakamuflowanie siwych kosmków, ale jeśli nie chcesz jej używać, postaw na naturalne metody, które także odznaczają się dużą skutecznością.

Okazuje się, że w ukryciu siwych włosów może pomóc zwykła woda po ziemniakach. Znajduje się w niej sporo magnezu, potasu, fosforu i żelaza oraz witaminy (A, B, E, K). Płynu możesz użyć jako płukanki na włosy. Obierki z 6 kartofli zalej 4 szklankami wody i gotuj wszystko przez 15 minut. Pamiętaj, by wody nie solić. Gdy mieszanka się wystudzi, przecedź ją przez sito i uzyskany płyn wmasuj w skórę głowy i zostaw na ok. 5 minut. Po tym czasie spłucz letnią wodą i gotowe.

REKLAMA

Jeszcze lepszy efekt osiągniesz, gdy wetrzesz specyfik we włosy. Następnie owiń głowę ręcznikiem i odczekaj 30 minut. Płukankę stosuj regularnie, a dodatkowo ochronisz włosy przed ciągłym przetłuszczaniem. Ponadto fryzura nabierze blasku, a odcień kosmków stanie się wyrazistszy, natomiast siwienie zostanie spowolnione.

Jak zakamuflować siwe włosy domowymi sposobami?

Nie chcesz stosować płukanki z wody po warzywach? Użyj innego surowca. Świetnie sprawdzą się łupiny orzecha włoskiego. Jak przyrządzić miksturę? Łupiny zalej gorącą wodą (pół litra) i odstaw na 60 minut, a potem wypłucz płynem swoje włosy.

REKLAMA

Czytaj też: Posmaruj brwi tym środkiem z apteki. Efekt lepszy niż u kosmetyczki