Najnowszy sondaż dla portalu wpolityce.pl. Zaskakujący wynik Konfederacji!

Z sondażu Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wpolityce.pl wynika, że do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań, a Prawo i Sprawiedliwość nadal zdecydowanie dystansuje wszystkie ugrupowania opozycyjne.

Na partię Jarosława Kaczyńskiego zamierza głosować 47 proc. badanych. Drugie miejsce przypada Koalicji Obywatelskiej, która cieszy się poparciem 26,1 proc. badanych. Na ostatnim miejscu na podium plasuje się Lewica, na którą oddanie głosu deklaruje 12,4 proc. respondentów

Na czwarte miejsce może liczyć Konfederacja, którą popiera 7,5 proc. badanych. Jest to wzrost aż o 3,3 pkt. proc. w stosunku do ostatniego badania Social Changes. Ostatnie miejsce w zestawieniu przypada Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, na które zamierza głosować 6,8 proc. ankietowanych.

Czytaj także:  Trzaskowski nie przyjedzie do Końskich na telewizyjną debatę z Dudą. Będzie czekał na prezydenta w Lesznie

W prezentowanych wynikach wzięto pod uwagę jedynie głosy wyborców zdecydowanych. Sondaż przeprowadzono w dniach 13 – 18 września 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej  próbie 1001 dorosłych Polaków.

Komentarze