Wybory zbliżają się wielkimi krokami. Kampania wyborcza zaczyna powoli nabierać tempa. Zaczyna się składanie obietnic przez wszystkie partie oraz widać już przegrupowania w partiach. Przed obywatelami jeszcze debaty przedwyborcze oraz bardzo ważny dzień – wybory, na które oczywiście wszyscy powinni się wybrać.

Najnowszy sondaż Kantar pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 40% poparcie ze strony społeczeństwa. Tak naprawdę na chwilę obecną PiS nie ma żadnej konkurencji. Sondaż pokazuje także, że do Sejmu weszłoby jedynie tylko 4 partie.

Na chwilę obecną 40% poparcie dla PiS to rekord jeśli chodzi o sondaże. Na Koalicję Obywatelską – PO, Nowoczesną, Inicjatywę Polska i Partię Zieloni głos chce oddać 24 proc. Na ugrupowania lewicowe – SLD, Lewicę Razem i Wiosnę – zagłosowałoby 11 proc. Do Sejmu na 4 miejscu z wynikiem 6% dostało by się także PSL, do którego dołączył także Kukiz’15. Na Konfederację chce głosować 2% społeczeństwa.

Na jaką można liczyć frekwencję w tegorocznych wyborach? Chęć oddania głosu zadeklarowało 66% procent ankietowanych. Sondaż został przeprowadzony na 975-osobowej grupie mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę