Jak wynika z najnowszego badania pracowni Estymator, wśród osób zdecydowanych, że będą głosować w wyborach prezydenckich, 46,6 proc. oddałoby głos na Andrzeja Dudę, a 22,4 proc. na Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Trzeci wynik uzyskałby szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, na którego zadeklarowało oddanie głosu 9,2 proc. respondentów. Na czwartym miejscu uplasowałby się lider Lewicy Razem Adrian Zandberg z wynikiem 8,3 proc.

Dopiero na piątym miejscu znalazłby się dziennikarz Szymon Hołownia, którego wskazało 7,9 proc. badanych. Szóste miejsce i poparcie wynoszące 4,6 proc. przypadłoby politykowi Konfederacji Krzysztofowi Bosakowi.

W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i na którego kandydata. Frekwencja wyborcza wyniosłaby 64 proc.

Sondaż zrealizowano na zlecenie portalu DoRzeczy.pl w dniach 19 – 20 grudnia 2019 roku. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1021 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę