Najnowszy sondaż prezydencki. Zobacz, kto zwycięża!

Najnowszy sondaż IBRiS, który został wykonany na zlecenie „Rzeczpospolitej”, pokazuje, że kolejne wybory prezydenckie zwyciężyłby obecnie panujący prezydent Andrzej Duda.

   

Podczas sondażu pytano ankietowanych, na kogo chcieliby głosować w wyborach prezydenckich. Większość osób wskazywała na prezydenta Andrzeja Dudę – aż 37%. Zaraz po nim z wynikiem 36%, czyli na drugim miejscu, znalazł się Donald Tusk – obecny Szef Rady Europy.

Reszta kandydatów znalazła się daleko w tyle. Trzecie miejsce zajął Robert Biedroń, który otrzymał 10%, a na czwartym uplasował się Paweł Kukiz z wynikiem 4%. Na kolejnych miejscach znaleźli się Władysław Kosiniak-Kamysz (3 proc.) i Janusz Korwin-Mikke (1 proc.). Aż 9% ankietowanych nie potrafiło wskazać swojego kandydata.

   

Ankietowani zostali także zapytani o drugą turę wyborów. Jeśli stracie byłoby między Dudą a Tuskiem – wygrałby Duda, który otrzymałby 46% poparcia. Na Tuska zagłosowałoby 44%. Jeśli dogrywka byłaby między Dudą a Biedroniem znowu wygrałby Duda, który otrzymałby 49% poparcia a Biedroń 41%.

„Rzeczpospolita” podkreśla, że pomimo iż ankiety wskazują, że Andrzej Duda zwycięży, to jednak ma się czego obawiać, ponieważ Tusk dosłownie depcze mu po piętach. Udział przewodniczącego Rady Europejskiej w wyborach prezydenckich nie jest jeszcze jednak niczym pewnym.

   

Sondaż zbadał także frekwencję. Do urn wybrałoby się 64% społeczeństwa. Byłaby to rekordowa liczba.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News