Nakarm tym swoją orchideę. Rozkwitnie jak szalona

Nakarm tym swoją orchideę
YouTube screen | Schnelle Rezepte

Nakarm tym swoją orchideę, a będziesz zachwycony efektami. Roślina odwdzięczy się pięknym wyglądem i szybkim kwitnieniem. Sprawdź rewelacyjny sposób.

REKLAMA

Orchidea to przepiękny kwiat doniczkowy, który często zamieszkuje większość parapetów w mieszkaniach. Zachwycają swoimi intensywnymi barwami, dlatego są idealną ozdobą wnętrza. Aby jak najdłużej cieszyć się jej towarzystwem należy odpowiednio ją pielęgnować. Oprócz tego, że powinna mieć dostęp do rozproszonego źródła światła to ważne jest też to, czym ją podlewamy. Poznaj świetny przepis na napój dla orchidei.

Nakarm tym swoją orchideę. Będziesz zachwycony efektem

Mało kto wie, że woda ryżowa jest cudownym napojem dla orchidei – mówi się, że po podlaniu roślinka jest najedzona. To doskonały nawóz ponieważ pobudza do szybszego kwitnienia. Aby wzmocnić napój dodaj do niego łyżkę soku z cytryny. Dzięki temu zapobiegniesz powstawaniu pleśni. Jak przygotować rewelacyjny napój dla orchidei? Sprawdź przepis.

Składniki:

» 1 łyżka soku cytrynowego
» 500 ml wody w temp. pokojowej
» 5 łyżek ryżu

REKLAMA

Przygotowanie:

Do miski wsyp ryż, następnie dodaj wodę i wymieszaj. Odstaw na godzinę, a potem odcedź wodę przez sitko i dodaj do niej sok z cytryny. I gotowe, teraz wystarczy regularnie – raz na dwa tygodnie podlewać wodą ryżową naszą orchideę.

Pamiętaj, by nie podlewać jej też zbyt często. Ten trik sprawi, że będzie kwitła jak szalona – ten napój działa na nią niesamowicie. Koniecznie tego wypróbuj i przekonaj się, że działa. Sprawdź też genialny trik na kwitnienie skrzydłokwiatu, pisaliśmy o tym tutaj.

REKLAMA