Politycy Lewicy złożyli do prokuratury zawiadomienie w sprawie działalności Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera, nadzorującego w rządzie Mateusza Morawieckiego resorty odpowiadające za bezpieczeństwo państwa.

Prezes PiS został oskarżony we wniosku o podżeganie do czynów zabronionych, w tym o „nakłanianie do udziału w bójkach i pobiciach”, jak również o przekroczenie uprawnień.

Doniesienie do prokuratury na szefa partii rządzącej złożyli posłowie Joanna Scheuring-Wielgus oraz Krzysztof Śmiszek. Politycy podkreślają, że Kaczyński to „niebezpieczny człowiek, który dla władzy jest gotów już nie tylko skłócić naród, ale doprowadzić do fizycznej agresji i fizycznego ataku”. „To człowiek, który na drugie imię ma konflikt. W konflikcie czuje się najlepiej”, napisali posłowie Lewicy na Facebooku.

Podkreślili przy tym, że Kaczyński „prowadzi kraj prosto w przepaść, bo na skraju przepaści jest ochrona zdrowia, gospodarka, a teraz także bezpieczeństwo ludzi”, a ponadto „za nic ma ludzkie życie i zdrowie”. „Jest gotowy kłaść ofiarę z Polek i Polaków na ołtarzu władzy”, oświadczyli politycy Lewicy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę