Naklejki na bananach
fot. Unsplash

Naklejki na bananach – często nie zastanawiamy się nad ich istnieniem i znaczeniem. Okazuje się, że wręcz powinniśmy się tym interesować. Dlaczego? Sprawdź. 

Banany uwielbiane są na całym świecie, bo są smaczne, zdrowe i przede wszystkim bardzo dostępne i łatwe do spożycia w dowolnym miejscu i czasie. Jednak mało kto zauważa podczas ich kupowania, że na skórkach bananów znajdują się naklejki z różnymi kodami i symbolami. Czym są te naklejki i co oznaczają? Warto o tym wiedzieć.

Naklejki na bananach – warto to wiedzieć

Naklejki na bananach
fot. Pixabay

Naklejki na bananach zazwyczaj kojarzą nam się z niewinnym dodatkiem, ale zawierają wiele informacji. I mogą one wpłynąć na nasze zdrowie i środowisko. Kody znajdujące się na naklejkach bananów to kombinacja cyfr i liter. Najczęściej można spotkać kody zaczynające się od „PLU„, co oznacza „Price Look-Up” lub „Price Labeling Unit”. Te kody są używane przez sprzedawców w celu łatwiejszego ustalenia cen. Na przykład kod „4011” oznacza, że mamy do czynienia z bananem.

Co oznaczają pozostałe kody na naklejkach bananów?

Naklejki na bananach to także informacja na temat ekologiczności danego owocu. Jeśli na naklejce kod zaczynają się od cyfry „9„, oznacza to, że jest organiczny. Oznacza to, że banany uprawiane są bez używania pestycydów i nawozów chemicznych. Jest to znacznie bardziej przyjazne dla środowiska.

Istnieją także kody na naklejkach, które informują o pochodzeniu bananów. Wtedy kod zaczyna się od cyfry „3” lub „4” i oznacza to, że owoce pochodzą z konwencjonalnych upraw. A jeśli kod zaczyna się od cyfry „8„, to oznacza, że uprawa bananów jest organiczna. Warto wybierać produkty, które będą dbać o nasze zdrowie i przyczyniają się do ochrony środowiska.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!