czesanie włosów
fot. Pexels

Dbasz o swoje włosy, ale o pielęgnacji przedmiotów do ich rozczesywania zapominasz? Są używane każdego dnia, więc na ich powierzchni często gromadzą się kłaczki, a nawet pozostałości kosmetyków. Zatem czyszczenie szczotki do włosów to bardzo ważna czynność. Jak to zrobić poprawnie?

Typy szczotek do włosów

Gdy nasze włosy są zadbane i pełne blasku, wtedy czujemy się swobodnie i atrakcyjnie. Warto o nie właściwie dbać, stosując zarówno wysokiej jakości preparaty do pielęgnacji (szampony, odżywki, maseczki itp.) zaadresowane do określonego typu włosów, jak i używając dobrze dopasowane akcesoria – chodzi tu przede wszystkim o szczotki do włosów. Wybranie tej idealnej nie jest wcale łatwe, zwłaszcza że wyróżnia się kilka rodzajów szczotek:
-kwadratowa;
-prostokątna;
-trójkątna;
-okrągła;
-półokrągła.

Jak domowymi metodami odświeżyć szczotkę do włosów?

Szczotka do włosów jest siedliskiem wielu drobnoustrojów, które później docierają podczas czesania na Twoje kosmki. Aby temu zapobiec, musisz systematycznie ją myć. Domowe patenty zawsze się sprawdzą, a oto kilka z nich:

Mikstura z sody oczyszczonej
Szczotkę i inne akcesoria zanurz w roztworze przygotowanym z litra wody i 4 łyżek sody. Pozostaw na ok. 2-3 minuty w mieszance, a potem umyj pod bieżącą wodą. Drobiazgi będą czyste i odkażone.

Pianka do włosów
Ten produkt doskonale zmiękcza włosy i pomaga usunąć wszelkie zabrudzenia. Dzięki piance dużo łatwiej pozbędziesz się ich także z włosia szczotki. Nanieś ją na ząbki, a potem delikatnie wyszoruj. Równie dobrze sprawdzi się pianka do golenia.

Szampon
Tak jak myjesz skórę głowy, tak samo możesz wyczyścić szczotkę do włosów. Wystarczy, że naniesiesz trochę szamponu na szczotkę, a potem ją przetrzesz przy pomocy, np. nieprzydatnej szczoteczki do zębów.

Mycie w zmywarce
Plastikowe przedmioty wsadź do zmywarki i ustaw zwykły program. Pod wpływem wysokiej temperatury akcesoria będą starannie czyste i dodatkowo zdezynfekowane.

Czytaj też: Wrzuć do pralki razem z ciemnymi ubraniami. W mig rozwiążesz nurtujący problem


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!