92-latek zawalczył ze złodziejem, który próbował go okraść
fot. Piotr Drabik from Poland
Creative Commons Attribution 2.0

Kilka dni temu 29-latek ze Śniadowa na Podlasiu wyszedł do miasta „na łowy”. Złodziej postanowił okraść któregoś z mieszkańców miejscowości. W lokalnym parku mężczyzna wypatrzył bardzo sędziwego mężczyznę w wieku 92 lat. Wydawałoby się, że senior bez trudu zostanie obrabowany przez złodzieja w sile wieku. Senior pokazał jednak charakter i postawił się bandziorowi. To wystarczyło – w końcu 29-latek zrezygnował. Sprawa została zgłoszona na policję.

92-letni mężczyzna ze Śniadowa w woj. podlaskim padł ofiarą próby rozboju w biały dzień! Sędziwy mężczyzna wracał w połowie zeszłego tygodnia do domu przez miejscowy park. Ok. godz. 16:00 drogę zastąpił mu 29-letni osiłek. Napastnik zamierzał obrabować starszego człowieka.

29-latek zaczął szarpać seniora, żądając portfela. Przewrócił go i próbował zagarnąć własność 92-latka, ale starszy mężczyzna dzielnie opierał się bandycie. W pewnym momencie senior zaczął walczyć z napastnikiem! W tym samym momencie głośno wołał o pomoc z nadzieją, że zareagują jacyś przypadkowi przechodnie – podaje „Fakt”.

92-letni senior ze Śniadowa nie dał się złodziejowi. Starszy mężczyzna podjął nierówną walkę z młodym osiłkiem i przegonił go!

Szarpanina trwała kilka minut, a złodziej w końcu zaczął tracić nadzieję na – jak początkowo mu się wydawało – „łatwy łup”. Odpuścił dziadkowi i zaczął uciekać.

Zaraz potem 92-latek zadzwonił do córki, którą powiadomił o napadzie. Kobieta następnie zawiadomiła policję. Okazało się, że 92-latek jest nie tylko silny fizycznie, ale również umysłowo. Kiedy na miejscu pojawił się patrol policji, senior opisał napastnika z taką starannością, że funkcjonariusze od razu mogli rozpocząć poszukiwania.

Tak się stało – 29-letni bandzior wpadł po zaledwie kilkunastu minutach od próby rozboju.

„Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna dokonał tego czynu w warunkach recydywy, dlatego kara może zostać zwiększona o połowę” – informują policjanci z Łomży.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!