„Napastnik jest ich dzieckiem”. Mocne oskarżenia Pawła Rabieja pod adresem PiS po ataku na Pawła Adamowicza!

„Będzie teraz rozmywanie winy. Ale jest ona po stronie tych, którzy stworzyli tę zatrutą atmosferę. A za to zawsze odpowiada władza. Ryba psuje się od głowy. Ta głowa gnije i cuchnie”, napisał na Facebooku wiceprezydent Warszawy i polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej, odnosząc się do ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł w poniedziałek w wyniku odniesionych obrażeń.

   

„Prezydent Paweł Adamowicz został zaatakowany przez przestępcę, który napadał na banki, i słusznie siedział w więzieniu. Nie wiem do końca, co się dzieje w jego głowie, ale raczej wiem, skąd się to wzięło. Bo codziennie słyszę hejt i jad, jaki płynie na poprzednie rządy, na sądy, na Orkiestrę i Jurka Owsiaka, codziennie słyszę potok kłamstw i ataków na ludzi i instytucje”, stwierdził Rabiej.

„To oni zniszczyli reputację sądów. Doprowadzili do tego, że każdy może bezkarnie zakwestionować wyrok w imieniu Rzeczpospolitej. I zaatakować – jak widać też fizycznie – każdego: sędziego czy urzędnika. Kimkolwiek jest napastnik, jest ich dzieckiem – dzieckiem ich uprzedzeń i nienawiści. A także – owocem ich uprzedzeń wobec WOŚP, którego fenomenu międzyludzkiej życzliwości i współpracy nie potrafią pojąć ani docenić”, ocenił polityk Nowoczesnej.

   

„Pora jasno powiedzieć: nie pozwolimy na niszczenie Polski i naszej wspólnoty, na to, by zniszczyła nas nienawiść”, zaapelował, kończąc swój wpis Rabiej.

https://www.facebook.com/pawelrabiej.official/posts/2554079481274156

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News