Narodowe święto… nienawiści! Wymowna grafika Tomasza Sekielskiego!

Z okazji Święta Niepodległości znany dziennikarz Tomasz Sekielski zamieścił na swoim profilu na Instagramie wymowną grafikę charakteryzującą obchody 11 listopada.

Twórca filmu „Tylko nie mówi nikomu” o pedofilii w polskim Kościele katolickim postanowił w ten sposób pokazać Polakom, że z jednej strony potrafimy być dobrymi obywatelami i patriotami, a z drugiej strony niezwykle łatwo poddajemy się otaczającemu nas złu.

Czytaj także:  Grodzki: Władza PiS ukrywa, że ludzie umierają, walcząc z koronawirusem

Grafika przedstawia biało-czerwoną flagę Polski. Na białym tle grubą czcionką napisano: „Narodowe święto – niepodległości, polskości, wolności, miłości, wartości, sprawiedliwości, solidarności, moralności, wierności, świętości”.

Czerwone tło zawiera całkowicie odmienną charakterystykę rocznicy 11 listopada, zgodnie z którym jest to święto „czołobitności, hardości, złości, zarozumiałości, wrogości, pyszałkowatości, marności, wyniosłości, obcości, inności, samotności, zawiści”.

Umieszczona przez Sekielskiego wywołała różne reakcje użytkowników tego portalu społecznościowego. Jeden z nich napisał: „Nic dodać, nic ująć. Przyznam, że właśnie z tych »złych« powodów – nie cierpię tego święta, nie obchodzę. Wystawiam tylko flagę”.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.