W kuluarach mówi się, że zarówno klub parlamentarny Zjednoczona Prawica, jak i klub poselski Kukiz’15 mają w swoich szeregach polityków, którzy rozważają stworzenie bardziej umiarkowanej, konserwatywnej prawicy na wzór republikański. Nie byłaby ona kierowana przez jednego wodza, a kandydaci na prezydenta byliby wyłaniani w wewnętrznych prawyborach.

Spekulanci rozważają scenariusz, w którym mogłaby powstać partia, gdzie znajdzie miejsce Andrzej Duda, Jarosław Gowin, Mateusz Morawiecki, a może i Paweł Kukiz. Bez wątpienia byłaby to mocna konkurencja dla PiS, której silna pozycja na scenie politycznej mogłaby zostać zachwiana.

Obecnie wiele dzieje się na linii Kaczyński – Duda i to niekoniecznie dobrego. Jarosław Kaczyński znany z niechęci do sprzeciwu i działania wbrew jego woli, może zechcieć srogo ukarać niepokornego prezydenta, którego korzenie do tej pory były bardzo mocno zapuszczone w Prawie i Sprawiedliwości. Oby jednak nie okazało się, że zbyt surowa kara zmotywuje Andrzeja Dudę do zerwania się z pisowskiej smyczy. W polityce również można zginąć od miecza, którym się wojuje.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna