Pixabay.com

Osiem nastoletnich dziewczyn z Toronto w Kanadzie zostało oskarżonych o zabójstwo, którego miały się dopuścić wobec bezdomnego mężczyzny. Jak wynika z dowodów, nastolatki miały otoczyć ofiarę, po czym zadźgać ją na śmierć. Sprawczynie miały od 13 do 16 lat.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy 17 grudnia. Osiem nastolatek w pobliżu głównego dworca kolejowego w Toronto otoczyło 59-letniego mężczyznę. Lokalna policja przekazała, że po trzy dziewczyny miały 13 i 14 lat, a dwie były w wieku 16 lat.

Po otoczeniu mężczyzny nastolatki zaczęły dźgać go nożem, na co uwagę zwrócili świadkowie, którzy wezwali policję i pogotowie. Bezdomny został następnie przetransportowany do szpitala, natomiast dziewczyny zbiegły z miejsca zdarzenia.

Niestety, pomimo wysiłków lekarzy mężczyzny nie udało się uratować. Nastolatki z kolei zostały zatrzymane nieopodal miejsca zdarzenia. Znaleziono przy nich „znaczną liczbę broni”, choć służby nie podały, co to dokładnie było.

Mieszkanka pobliskiego schroniska dla bezdomnych powiedziała CBC Toronto, że ofiara została dźgnięta w brzuch. Dodała, że wcześniej nastolatki zaczepiały 59-latka i zażądały od niego alkoholu. Do ataku prawdopodobnie używały noży.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!