Nastolatkowie ugotowali żywcem chronione ptaki. Odpowiedzą przed sądem [WIDEO]

Ptak
Fot. Twitter

Grupa nastolatków wpadła na absurdalny pomysł, aby złapać ptaki w siatkę i żywcem je ugotować. Wszystko nagrywali, po czym materiały zamieścili w sieci. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem, ponieważ dotarła do nich już policja.

REKLAMA

Na udostępnionym w mediach społecznościowych nagraniu widać grupę młodzieży, która jest wyraźnie uradowana, a przy tym siarczyście bluzga. Uczestnicy maltretowali złapanego chwilę wcześniej w siatkę wędkarską ptaka. Ich „ofiarą” stał się chroniony w Polsce gil.

Jeden z nastolatków, którego głos słychać na nagraniu, prosił swoich kolegów aby „tego nie robić”. Większość była jednak innego zdania i nie posłuchała się znajomego. – Do spalenia! – taki komunikat można usłyszeć na wstrząsającym materiale filmowym.

Policja zatrzymała nastolatków

Jako że wideo udostępniono na jednym z włodawskich profili, policja szybko zdołała dotrzeć do nastolatków. – Chodzi o dziewięć osób w wieku od 14 do 16 lat. To mieszkańcy powiatu włodawskiego – informuje WP aspirant sztabowa Kinga Zamojska – Prystupa z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

REKLAMA

Mundurowi wszczęli postępowanie w sprawie odłowienia chronionego zwierzęcia oraz znęcania się nad nim i uśmiercenia go. Policjanci dodają, że przesłuchują świadków i ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. Sprawą dzieci zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Podziel się: