kran w łazience
fot. screen Youtube / come cucinare

Zaimpregnuj kran i wyeliminuj nieznośny problem. Utrzymasz chromowaną armaturę w czystości i to bez większego wysiłku. Przyda ci się popularny produkt za kilka złotych.

Nalot z mydła i inne podobne zacieki wyglądają szpetnie na chromowanych kranach czy innych elementach armatury łazienkowej. W takiej sytuacji zaczynamy z rozmachem szorować zabrudzenia, a i tak po niedługim czasie znowu dają one o sobie znać. Jak temu zapobiec? Postaw na impregnację.

Impregnacja kranu krok po kroku

Impregnowanie to wyjątkowo prosta czynność. Na początku dokładnie zetrzyj osady i zacieki z mydła, a także brud z całej armatury. Przy okazji wyczyścić zlewy. Wytrzyj krany do sucha. Nie może znajdować się na nich ciecz. Weź wazelinę (to sekretny składnik), nanieś ją na krany i obszar zlewu przy kranie. Rozprowadź ją przy pomocy kawałka ręcznika papierowego po całej armaturze. Staraj się ją porządnie wetrzeć, następnie polej kran wodą. Za sprawą wazeliny cały płyn bez trudu spłynie po instalacji, nie pozostawiając na niej śladu.

Jak wyczyścić kuchenkę gazową przy pomocy wazeliny?

Chyba żadne urządzenie w kuchni nie brudzi się szybciej i łatwiej niż kuchenka gazowa. Gromadzą się na niej resztki pokarmu, zasycha rozlane mleko, które wykipiało z rondelka. Zabrudzenia bardzo łatwo przyklejają się do jej powierzchni, a ich późniejsze usunięcie jest nie lada sztuką.

Ale tutaj także na ratunek przychodzi wazelina. To niezawodny impregnat. Na początku starannie wyczyść kuchenkę, a potem na jej błyszczącą powierzchnię nanieś wazelinę i za pomocą szmatki z mikrofibry albo kawałka ręcznika papierowego porządnie ją rozprowadź. Dzięki wazelinie do powierzchni sprzętu brud i pozostałości jedzenia będą znaczniej rzadziej przywierały. Ponadto nie przykleją się zbyt mocno, więc usuniesz je bez przeszkód.

Zobacz również, jak wyczyścić piekarnik.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę