Nauczyciel fizyki molestował uczennicę! „Lubił stawać przy dziewczynach i głaskać po włosach”

Parę dni temu w Szczecinie aresztowany został nauczyciel fizyki. Okazuje się, że młodzież zauważała wcześniej jego niewłaściwe zachowanie. – Ten pan zawsze wydawał się dziwny. Lubił stawać w klasie przy dziewczynach i głaskać je po włosach – mówią uczniowie gimnazjum. 60-letniemu Wiesławowi P. przedstawiono zarzut doprowadzenia małoletniej do obcowania płciowego. Chodzi o jego uczennicę.

   

Jak ustalił Fakt, o wszystkim poinformowali rodzice nastolatki. 16-latka miała wyjawić bolesne przeżycie matce. Powiedziała, że zdarzenie miało miejsce w niewielkim pomieszczeniu, zaraz obok klasy. – Zaraz po tym oskarżany nauczyciel został odsunięty przez dyrekcję od prowadzenia lekcji, a o ciążących na nim podejrzeniach poinformowane zostały organy – mówi rzeczniczka kuratorium w Szczecinie Małgorzata Duras.

Informacje przekazane przez dziewczynę są na tyle poważne, że nauczyciel ma postawione zarzuty i został aresztowany. Uczniowie placówki są tym faktem bardzo poruszeni. Z uwagi na dobro dzieci, szkoła zwróciła się do kuratorium o pomoc.

   

– Aktualnie w szkole przebywa czterech psychologów – mówi Łukasz Kolasa z urzędu miasta. Nieoficjalne ustalenia potwierdzają, że w ciągu 1,5 roku pracy zatrzymanego w tej szkole przypadków molestowania może być więcej. Dziennikarze faktu usłyszeli też od uczniów, że fizyk na zajęciach nierzadko pozwalał sobie na ordynarne erotyczne dowcipy.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News