Strajkujący nauczyciele z Olsztyna są oburzeni. Na ich telefony komórkowe przyszły przedziwne wiadomości. Rozesłany do pedagogów SMS mówi o… zalewie uchodźców i odpowiedzialności za II wojnę światową. Temu wszystkiemu mają być winni protestujący pedagodzy. Autorką SMS-a jest osoba zatrudniona w kuratorium jako wizytatorka.

„Jeśli chcesz, aby Polska była odpowiedzialna za drugą wojnę światową, aby szeroką ławą napływali do nas uchodźcy, aby polska szkoła wychowywała dewiantów, to musisz strajkować. Bożena”. Takiej treści SMS przyszedł na telefony strajkujących pedagogów. Nauczycieli bardzo to zdenerwowało.

– Kilka nauczycielek uznało, że nie można tego puścić płazem. Przecież to wizytatorka kuratorium oświaty. Jak mogła? Straszy, przewidując, do czego doprowadzi nasz strajk. A nic gorszego, niż mamy teraz, nie może już polskiej szkoły spotkać – mówi jedna z protestujących.

Autorka SMS-a nie chce rozmawiać z dziennikarzami i odmawia jakichkolwiek wyjaśnień. Kuratorium natomiast odcina się od sprawy, tłumacząc, że wiadomość została wysłana z prywatnego telefonu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę