Potężna burza, która w czwartek przeszła przez Tatry, spowodowała śmierć pięciu osób i obrażenia u 140 kolejnych. Wśród rannych jest wielu turystów z poparzeniami, obrażeniami głowy, a także problemami kardiologicznymi.

Dzień po tragicznych wydarzeniach w górach, media przekazują kolejne informacje na temat przebiegu akcji ratowniczej. Wszyscy poszkodowani byli transportowani z gór do szpitala w Zakopanem, zaś po rozpoznaniu ich stanu i postawieniu diagnozy przez lekarzy, rozwożono ich do innych placówek medycznych w województwie małopolskim. Część poszkodowanych pozostała w Zakopanem, a inni byli przetransportowani między innymi do Nowego Targu.

Lekarze ze szpitali zgodnie informowali, że zakres obrażeń był bardzo duży. Najczęściej występującymi były urazy ciężkie, czaszkowo-mózgowe, które powstały najprawdopodobniej w wyniku upadku lub stoczenia się ze skał. Dodatkowo pacjenci mają powierzchowne oparzenia I i II stopnia kończyn dolnych i górnych. Spora ilość turystów miała również poparzone dłonie, co wynikało z trzymania przez nich łańcucha, w który uderzył piorun.

Kolejna grupa pacjentów ma zdiagnozowane problemy kardiologiczne, między innymi w postaci zaburzeń w EKG, co jest efektem bezpośredniego uderzenia pioruna. Inni z kolei nabawili się urazów powypadkowych, które spowodowane były upadkiem lub szybkim przemieszczaniem się bezpośrednio po porażeniu piorunem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę